Nasze włosy każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych: słońce, wiatr, ale także suszarki, lokówki, prostownice, farby koloryzujące.
Oprócz nadmiernego przetłuszczania czy przesuszenia włosów, coraz częściej dopada nas problem, związany z ich wypadaniem.
Każdego dnia tracimy ich nawet 100- 200. Jednak kiedy zauważamy, że tak liczba stanowczo wzrasta, nie należy tego problemu lekceważyć.
Przyczyn wypadania włosów może być wiele: w przypadku kobiet są to z pewnością zmiany hormonalne, menopauza, ciąża,. U mężczyzn, za wypadanie włosów odpowiedzialne są androgeny, powodujące uśpienie mieszków włosowych.
Zawsze dobrze jest w takim przypadku skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który zaleci nam odpowiednią kurację, dietę czy też leczenie odpowiednimi ziołami luba tabletkami witaminowymi.
W sklepach zielarskich dostępne są skrzyp polny i pokrzywa- świetnie poprawiające kondycję naszych włosów.
Także w zaciszu własnego domu możemy przygotowywać specjalne roztwory, które zadziałają korzystnie na nasze włosy.
Przykład jednego z nich:
Składniki: 1/2 litra czystego spirytusu 90%, 50g liści bukszpanu, 50g liści nasturcji, 50g liści pokrzywy.
Zioła drobno posiekać, zalać alkoholem i odstawić do maceracji na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu przefiltrować płyn, przelać do butelki i stosować codziennie do nacierania skóry głowy.

Author:
admin
Time:
piątek, Wrzesień 2nd, 2011 at 12:08
Category:
Bez kategorii
Comments:
You can leave a response, or trackback from your own site.
RSS:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.
Navigation:

Comments are closed.